Uvádzacie ceny na zákroky plastickej chirurgie

  • Operácia očných viečok od 350 € 
  • Zväčšenie pier od 135 € 
  • Facelift tváre 900 €  

Dohodnite si nezáväznú konzultáciu

Čo je to Blefaroplastika

5 (100%) 2 votes

Blefaroplastika je estetický operačný zákrok na redukciu nadbytočnej kože a nahromadenie tuku na horných a dolných viačkach.

Koža na viečkach postupom času stráca elasticitu, atrofuje a stenčuje sa. Preto sa na horných viečkach vytvárajú vrásky a koža prepadáva cez okraj viečka, na dolných viečkach situácii napomáha i gravitácia, koža klesá k dolnému okraju očnice a nahromadeniu vo forme kožných vakov. Výraz tváre pôsobí unavene a ospalo. Najmarkantnejšie prejavy sú medzi 40.-50. rokom života.

Príprava pred plastickou operáciou viečok

Pre samotnou operáciou je potrebná konzultácia s lekárom, ktorý odoberie od klienta anamnézu, t.j. zistí, aké ochorenia klient prekonal, či netrpí niektorými závažnými chronickými ochoreniami kardiovaskulárneho systému, poruchami krvotvorby a krvnej zrážanlivosti, endokrinologickými ochoreniami, aké je u klienta hojenie rán, aké lieky pravidelne užíva a podobne.

Priebeh operačného zákroku pri Blefaroplastike

  • operácia sa vykonáva v celkovej alebo lokálnej anestéze podľa želania klienta
  • zdravotné zariadenie môže opustiť v deň operácie
  • operačný zákrok trvá cca 2-3 hodiny
  • rez je vedený v bežných líniach kože na hornom viečku v prípade potreby je rez vedený do línie mimických vrások oka
  • na dolnom viečku sa rez vedie tesne pod mihalnicami
  • zmyslom operácie je odstránenie nadbytku kože a tuku z viečka

Pooperačný priebeh a komplikácie pri Blefaroplastika

-po operačnom výkone sa objavia krvné zrazeniny a opuch, ktoré sa postupne vstrebajú
-stehy sa odstraňujú na 6-7 deň
-komplikácie v zmysle zápalu a hnisania prakticky neexistujú
-pri nadmernom odobratí koža na dolnom viečku môže dôjsť k ectropii – t.j. viečko je vychlípené, stav môže byť len prechodný, ale ak nedôjde k úprave do 7-8 týždňov, je treba operačné dokorigovanie
-prechodne môže byť znížená citlivosť v oblasti operačných rán
-stehy sa odstraňujú na 5-7 deň

Čo je Plastická chirurgia?

Rate this post

Plastická (estetická) chirurgia je typ operácie ktorá vedie k zmene vzhľadu človeka. Plastická chirurgia v súčastnosti disponuje prostriedkami a postupmi, ktoré dokážu vyriešiť takmer všetky fyzické nedostatky, ale dokáže pomôcť aj pri psychických problémoch.

Kozmetická chirurgia zahŕňa chirurgický zákrok  vykonávaný plastickým/kozmetickým chirurgom za účelom  zlepšiť ” vzhľad ” na určitej časti vášho tela . Plastická chirurgia môže zlepšiť nielen fyzický vzhľad, ale môže mať aj emocionálne a psychologické účinky . Zákroky, ako zväčšenie pŕs alebo facelift môžu mať veľký vplyv na sebavedomie a odstránenie súvisiacich komplexov. To , ako sa cítime , vnímame , sa odráža v našom každodennom živote.

V oblasti akútnych úrazov sa estetická chirurgia prelína s ďalšími operačnými odbormi . Keď je cieľom plastickej operácie zachrániť poškodenú časť tela, hovoríme o rekonštrukčnej plastickej chirurgii. Tento typ operácie sa používa na opravu poškodeného tkaniva po zranení alebo chorobe. V niektorých prípadoch môže byť potrebný zásah plastického chirurga aj z funkčných dôvodov, napríklad pri vonkajších vrodených vadách , ktoré zaťažujú svojho nositeľa vzhľadovo aj funkčne .