Uvádzacie ceny na zákroky plastickej chirurgie

 • Operácia očných viečok od 350 € 
 • Zväčšenie pier od 135 € 
 • Facelift tváre 900 €  

Dohodnite si nezáväznú konzultáciu

Face lifting – kozmetická operácia tváre

5 (100%) 2 votes

Stárnutie je fyziologický proces, ktorý začína prakticky od narodenia. Najviac sa začína prejavovať v 4. až 6. decéniu, nie sú však vzácne prípady, kedy dochádza k prejavom stárnutia na tvári aj skôr, na čom sa podieľajú viaceré faktory, napr. dedičná predispozícia, životospráva, pridružené ochorenia a podobne. Nie každý človek, či muž alebo žena, sa vie s týmto fyziologickým procesom vyrovnať.

Preto je pre udržanie telesnej a duševnej rovnováhy a zlepšenie kvality života určená kozmetická operácia tváre – face lifting.

Pre koho je vhodný Face Lift?

V akom veku však pristúpiť k face liftingu? Obvykle je to vek okolo 40 rokov. Ale kedy, nezáleží len od určitej vekovej hranice, tá je individuálna a závisí od mnohých faktorov – dedičná predispozícia, životospráva, pracovné zaťaženie a veľmi dôležitý je aj celkový zdravotný stav klienta!!!

Prejavy stárnutia

znižuje sa pružnosť, pevnosť kože, za ktorú sú zodpovedné kolagénové a elastínové vlákna, stárnutím sa stráca ich elesticita, čo sa prejavuje tvorbou vrások, záhybov, ovísaním pokožky tváre na predilekčných miestach a pod.

Príprava pred operačným zákrokom Facelift

 • konzultácia s lekárom, ktorý odoberie od klienta anamnézu, t.j. zistí, aké ochorenie sa vyskytujú vo Vašej rodine, aké ochorenia prekonal samotný klient, či netrpí niektorými závažnými chronickými ochoreniami kardiovaskulárneho aparátu, krvotvorby, aké je hojenie rán, či netrpí alergiami, či pravidelne užíva nejaké lieky /aj antikoncepcia/, fajčí a podobne
 • ak nie sú prekážky k výkonu operačného zákroku, lekár bude informovať klienta o operačnom postupe, ktorý je individuálny u každého klienta

Prebieh face liftingu

 • rez je vedený z vlasatej časti hlavy nad uchom smerom dolu tesne pred uchom, ďalej smerom dolu okolo ušného bolca smerom za ucho, aby asi v polovici krátko pokračovalo vo vlasatej časti hlavy
 • týmto chirurg odpreparuje kožu s podkožím a dochádza k napnutiu kože na spánkoch, zdvihnú sa poklesnuté časti tváre, kože pod dolnou čelusťou, zredukuje sa podbradok a vypne sa koža na krku

Pooperačný priebeh po facelifte

 • bolesti sú minimálne, vždy je prítomný krvný výron, opuch tkaniva tváre, čo postupne ustupuje, prvé dni môže byť zvýšená teplota, pac. má však obviazanú hlavu cca 14 dní, drenáž, ak je prítomná, sa odstraňuje o 2-3 dni, stehy sa odstraňujú cca o 7 dní
 • hnisavé procesy sú veľmi zriedkavé
 • konsolidácia pomerov trvá cca 3-4 mesiace
 • jazva pred uchom zosvetlie asi za 6 mesiacov, ostatné jazvy prekryjú vlasy

Výsledok face liftingu

efekt operácie je trvalý, ale treba sa vyrovnať s tým, že samotná operácia nedokáža zastaviť proces stárnutia, ktorý naďalej prebieha!

Čo je Plastická chirurgia?

Rate this post

Plastická (estetická) chirurgia je typ operácie ktorá vedie k zmene vzhľadu človeka. Plastická chirurgia v súčastnosti disponuje prostriedkami a postupmi, ktoré dokážu vyriešiť takmer všetky fyzické nedostatky, ale dokáže pomôcť aj pri psychických problémoch.

Kozmetická chirurgia zahŕňa chirurgický zákrok  vykonávaný plastickým/kozmetickým chirurgom za účelom  zlepšiť ” vzhľad ” na určitej časti vášho tela . Plastická chirurgia môže zlepšiť nielen fyzický vzhľad, ale môže mať aj emocionálne a psychologické účinky . Zákroky, ako zväčšenie pŕs alebo facelift môžu mať veľký vplyv na sebavedomie a odstránenie súvisiacich komplexov. To , ako sa cítime , vnímame , sa odráža v našom každodennom živote.

V oblasti akútnych úrazov sa estetická chirurgia prelína s ďalšími operačnými odbormi . Keď je cieľom plastickej operácie zachrániť poškodenú časť tela, hovoríme o rekonštrukčnej plastickej chirurgii. Tento typ operácie sa používa na opravu poškodeného tkaniva po zranení alebo chorobe. V niektorých prípadoch môže byť potrebný zásah plastického chirurga aj z funkčných dôvodov, napríklad pri vonkajších vrodených vadách , ktoré zaťažujú svojho nositeľa vzhľadovo aj funkčne .