Tumescenčná liposukcia

Tumescenčná liposukcia

Tumescenčná liposukcia je vykonávaná v lokálnej anestéze a spočíva v tom, že odsávaná oblasť je najskôr napustená špeciálnym roztokom, v ktorom je okrem iných látok anestetikum na znecitlivenie danej odsávanej oblasti. Keď napustená oblasť zmäkne, veľmi tenkými špeciálnymi kanylami sa začnú odsávať už spomenuté tukové bunky spolu s roztokom.

Kto je vhodný kandidát na liposukciu?

O liposukciu majú v poslednom čase veľký záujem nielen ženy, ale čoraz častejšie o nej vyhľadávajú informácie aj muži. K popularite tejto operačnej techniky prispieva aj skutočnosť, že po liposukcii sa v oblasti, z ktorej boli tukové bunky odsaté, už nehromadí tuk ani v budúcnosti.

Toto je spôsobené faktom, že počet tukových buniek sa v priebehu života takmer nemení, mení sa však ich veľkosť, čo má za následok priberanie, alebo strácanie na váhe. Keď sú raz tukové bunky z nejakej oblasti tela odstránené, nedochádza už viac k tvorbe tukovej masy v tejto oblasti.

Ďalšou prednosťou je, že po liposukcii ostávajú skutočne len nepatrné stopy. Počas zákroku môže klient/klientka komunikovať s lekárom, personálom, alebo sledovať televíziu.

Ako dlho prebieha rekonvalescencia po liposukcii?

Následne po zákroku klient/klientka odchádza domov a z 95% môže na druhý deň nastúpiť do práce. Bolestivosť po tumescenčnej liposukcii sa dá prirovnať k bolesti po cvičení. Keďže pohybový aparát – svaly nie sú vôbec dotknuté, bolesť môže vzniknúť iba pri menšom a nešetrnom údere do odsatej oblasti. Do týždňa je povolený aj aktívny šport.